niedziela, 29 marca 2015

UFO - LATAJACE TALERZE (spodki kosmitów z papierowych tacek)


UFO, latające talerze i niesamowite przygody kosmitów obdarzonych "cudownymi mocami", to stały element dziecięcych zabaw. Nic dziwnego więc, że gdy tylko padła propozycja - "budujemy spodek UFO!", synek z wielką ochotą przystąpił do jej realizacji.

Zrobiliśmy dwie wersje latających talerzy: "statyczną" (z antenkami i nóżkami, do ustawienia na biurku) oraz "rekreacyjną" (bez antenek i nóżek, ale mocniejszą i doskonale nadającą się do rzucania - jak RINGO)!

Potrzebne będą:
  • dwa okrągłe kartonowe talerzyki (tacki)
  • folia aluminiowa
  • płaska miseczka (po jogurcie, śmietanie lub sałatce)
  • klej (może być "Magik" lub "Wikol")
  • zszywacz.
Do wersji "statycznej" z pilotem UFO-ludkiem, antenką i nóżkami przyda się jeszcze:
  • płaska miseczka (najlepiej przezroczysta, by było widać kosmitę) i druga na statyw-nóżki
  • plastelina (do wykonania UFO-ludka i zakończeń antenek)
  • "coś" na antenki (np. puste wkład do długopisu, sprężynka, śrubka, kawałek plastykowej taśmy itp.).
Najpierw trzeba owinąć dwa talerzyki folią aluminiową, złożyć je denkami na zewnątrz i zszyć po obwodzie zszywaczem. Następnie owinąć folią kabinę sterowniczą i przykleić ją do górnego talerza (w wersji z kosmitą, robimy najpierw UFO-ludka z plasteliny i zaklejamy kabiną przezroczystą). Nóżki statywu robi się z takiego samego kubka, nacinając go i przyklejając od spodu do dolnego talerzyka. Antenki najlepiej osadzić na kleju w małych dziurkach zrobionych w kabinie sterowniczej (ale można też po prostu przykleić je plasteliną).

UWAGA! 
Bardzo zabawnym momentem było wykonanie papierowych okienek-bulajów w latającym talerzu. Naprawdę było sporo śmiechu przy rysowaniu twarzy UFO-ludków zaglądających z okienek! 
Aby ułatwić Wam pracę - poniżej znajduje się gotowy szablon do wydrukowania - z okienkami-bulajami, które po narysowaniu sylwetek UFO-ludków można wyciąć i nakleić na spodki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza