poniedziałek, 8 maja 2017

BUDOWA WULKANU (przekrój) - model przestrzenny

Pomysł na pracę: "BUDOWA WULKANU (przekrój) - model przestrzenny" jako pracę licencjacką naszego synka w Wadowickim Uniwersytecie Dzieci przyszedł w sposób "zupełnie oczywisty". Nawiązując do wykładu dr Agaty Jurkowskiej "Dlaczego wulkany wybuchają?" - syn postanowił po prostu połączyć nasze doświadczenia z zeszłego roku, kiedy to zrobiliśmy "wybuchający" wulkan z czerwoną lawą, z jeszcze wcześniejszym modelem - wyspą dinozaurów! Nieoczekiwanie efekt końcowy połączenia wcześniejszych pomysłów wyszedł całkiem "profesjonalnie". ;-)
Tym razem bardzo starał się, by jak najdokładniej wykonywać wszystkie czynności przy budowie modelu - efekty jego pracy można zobaczyć poniżej.
Sposób wykonania:
Trzeba zacząć od zrobienia bryły wulkanu z pianki montażowej, po wyschnięciu przeciąć ją w połowie uzyskując przekrój. Później pomalować wulkan (najlepiej farbą w sprayu), a następnie zaznaczyć główne kanały magmowe i domalować szczegóły. Obłok gazów wulkanicznych zrobiony został z cienkiej siateczki metalowej, a bomby wulkaniczne z przyklejonych do niej kawałków gąbki (może być styropian). Pozostaje już tylko naklejenie etykiet z nazwami i ...gotowe! :))




 

4 komentarze:

  1. Bardzo konkretnie napisane. Super artykuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawie to zosatło opisane.

    OdpowiedzUsuń
  4. Robiłam projekt na geografie i skorzystałam bardzo pomocne 👍🏻👍🏻

    OdpowiedzUsuń