piątek, 6 września 2013

BAJKI ŚNIEGOWE, PIOTRUŚ PIERWSZAK ...I INNE KSIĄŻKI M. BUCZKÓWNY

"Bajki śniegowe", "Piotruś zuch", "Piotruś pierwszak" i inne książki M. Buczkówny, to opowieści pełne ciepła, spokoju i poczuciu szczęścia. Kiedyś czytane mi przed snem przez mamę, później czytane naszym dzieciom, wydają się być ciągle aktualne i niezmiennie interesujące.

Cykl dotyczący "Bajek...", wprowadza nas w pełen uroku baśniowy świat - najczęściej wymyślany przez Piotrusia dla małej i czasem naprzykrzającej się siostrzyczki Ewy. Natomiast historie z cyklu o Piotrusiu, opowiadają o jego codziennych przygodach, małych radościach i smutkach. Książki wspaniale oddają jego przemyślenia, rozterki, podejmowanie pierwszych samodzielnych decyzji zarówno w wieku przedszkolnym, jak i w pierwszych latach nauki oraz w kontaktach ze szczęśliwą trzypokoleniową rodziną i kolegami. Dziecko słuchające tych opowieści z łatwością odnajduje się w podobnych sytuacjach i potrafi je sobie wyobrazić, przeżywając przygody wspólnie z bohaterem. Książki w bardzo subtelny i delikatny sposób wskazują jakiego w danej sytuacji dokonać wyboru i pomagają zrozumieć jak należy postąpić.

Jeśli nie przeczytaliście ich w dzieciństwie, to koniecznie zróbcie to teraz - choćby pod pretekstem przeczytania ich swoim dzieciom! ;))
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz